Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis vastu seaduse, millega muudetakse senist ravikindlustuse seadust ning mille tulemusel muutuvad ravimid senisest odavamaks ja kättesaadavamaks. Järgnevalt võeti vastu ka seadus, millega suunatakse raviteenustesse täiendavat lisaraha.

Keskerakondlasest riigikogu liikme Marika Tuus-Lauli sõnul on tegemist eelnõuga, mida meie inimesed on kaua oodanud, sest teatavasti on ravimid Eestis väga kallid. „Seaduse jõustumisel näeb uus kord ette, et kui inimene kulutab aastas ravimitele 100 kuni 300 eurot, hüvitatakse need 50% ulatuses. Kui ravimitele minev summa on 300 eurost suurem, kompenseeritakse juba 90% kogusummast. Loomulikult jäävad alles ka täna kehtivad soodustused,“ ütles Tuus-Laul.

Samuti laiendati eelnõuga ravimite kättesaadavust, sest varasem süsteem oli ebamugav ning kohmakas. „Varem ei saanud inimesed aru, kuidas hüvitist taotlema peaks ning neil ei olnud ülevaadet, kui palju nad aastas ravimitele kulutanud on. Uue süsteemiga arvestab aga apteek aastas alates 100 euro kulutamisel hüvitatava summa välja automaatselt, “ lisas Tuus-Laul.

Teise olulise uuendusena võeti vastu seadus, mille tulemusena on järgmise viie aasta jooksul kavas tervishoidu suunata 300 miljonit eurot lisaraha, millest 34 miljonit juba tuleval aastal. Lisaraha suunamine näitab riigi soovi panustada tervishoidu ja tagada ravikindlustussüsteemi jätkusuutlikkust. Seadusemuudatusega on kavas lühendada ravijärjekordi, parandada tervishoiuteenuste kättesaadavust ning ravi järjepidevust ja kvaliteeti.

Mõlemad seadused jõustuvad 1. jaanuaril 2018.

Tagasiside