Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Urbo Vaarmann nendib, et rahandusministri Jürgen Ligi väljaütlemine Jevgeni Ossinovski kohta on ministrile sobimatu ning annab Eestis sallimatusele hoogu juurde.

“Ilmselt ei üllatu eriti keegi, et Jürgen Ligi taaskord üht oma kolleegidest solvas. Küll üllatas aga paljusid selle solvangu sisu, mis kannab endas suurt sallimatust,” ütles Vaarmann, “hiljutised pinged kooseluseaduse ümber tekkinud sallimatuse küsimuse ümber pole veel jõudnud vaibuda, kui rahandusminister “kütet” lisab. Kahjuks pole aga tegu anonüümse netikommentaariga, vaid ühiskonnas autoriteetse isiku sõnavõtuga.”

Vaarmann leiab, et rahandusministri välja ütlemine annab sallimatuse õhutajatele uut hoogu ning õigustab nende käitumist. “Isiklikult olen saanud viimastel kuudel pahatahtlikke sõnumeid nii anonüümselt kui nimeliselt. Kujutan ette, et kõik selliste sõnumite saatjad noogutavad nüüd rahandusministri käitumise osas heakskiitvalt.”

“Meie ühiskonna probleem on üldises sallimatuses, kus iga teine arvab, et võib iga kolmanda kusagile “kohta saata”. Niisugusele käitumisele ei tohi hoogu anda, vaid selle peab konkreetselt ja karmilt hukka mõistma. Selle vastu peavad seisma nii poliitikud kui ka
meediaväljaanded,” lisas Vaarmann.

Tagasiside