Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna hommikul toimunud Eesti-India parlamendirühma ning Välisministeeriumi asekantsleri Lauri Bambuse vahelise kohtumise järel sõnas parlamendirühma liige Urbo Vaarmann, et Eesti piraadiküttide India vanglast vabastamise nimel tuleb teha tõsisemat tööd.

„Olgugi et Eesti Vabariik on meeste päästmiseks eri meetmeid rakendanud, tuleks minu hinnangul pingutusi mitmekordistada. Leian, et Eesti kodanike vabastamiseks tuleb kasutada kõikvõimalikke diplomaatilisi võimalusi,“ sõnas Vaarmann.

Riigikogu liige lisas: „Oleme otsustanud Eesti-India parlamendirühma poolt saata India kolleegidele ka kirja, mille eesmärk on tõsisema suhtluse alustamine parlamendi tasemel.“

„Kui Eesti riik suutis 2006. aastal Araabia Ühendemiraatidest koju tuua vangistuses olnud vanemveebel Andrei Koroli, siis sarnast joont tuleks hoida ka nüüd,“ lisas Vaarmann.

India rannavalve pidas oktoobri keskpaigas kinni Sierra Leone lipu all sõitva laeva, mille pardal oli 25 relvastatud laevakaitsjat. Ehkki laev nimega Seaman Guard Ohio kuulub USA firmale AdvanFort, ei osanud meeskond ega piraadikütid selgitada, kuidas sattus alus Kagu-Indias Tuticorini lähedal India vetesse. Merendusportaali Maritime Bulletin andmetel oli laeval 25 laevakaitsjat, kellest 14 on eestlased. Kokku võeti vahi alla 35 inimest.

Lisainfo:
Jaan Männik
Jaan.Mannik@riigikogu.ee
 

Tagasiside