Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskfraktsiooni liige Marika Tuus ütles, et sotsid juhivad täna Toompeal toimuva miitinguga tähelepanu endise ministri Eiki Nestori tekitatud probleemidele.

Tuusi sõnul kasvasid sotsiaalminister Eiki Nestori ajal järsult vanadus- ja töövõimetuspensionäride ravimikulud, kuna minister ei suutnud ohjata ravimifirmade pealetungivat soovi hindu tõsta, seda suutis alles Keskerakonna sotsiaalminister Siiri Oviir.

“Minister Nestori töö tulemusena suurenes inimeste omaosalus tervishoiu eest maksmisel, kehtestati vooipäeva- ja visiiditasu,” tõdes Tuus. “Samas ei kasutatud ära Euroopa Liidu poolt võimaldatud üleminekuetappi, mis tõmbas tõmbas kriipsu peale soodsama hinnaga ravimite soetamisele.”

Sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik ütles, et ravikindlustuse eelarve on mõeldud eelkõige inimestele arstiabi tagamiseks. “Kui inimene satub vaesusesse, kuna ta on ostnud ravimeid, siis on see tõsine probleem, kuid see tuleks lahendada läbi sotsiaalvaldkonna,” märkis Laasik.

Laasiku sõnul püüab valitsus lahendada pensionäride madalast sissetulekust tingitud probleemi läbi pensioni suurendamise. “Keskmine pension tõuseb järgmise aasta aprillis üle 3000 krooni,” märkis Laasik. “Seega suureneb eakate inimeste pension vähem kui aastaga kokku 700 krooni võrra.”

Laasik lisas, et kui pensionär (või ka tööealine inimene) satub majanduslikesse raskustesse, siis on võimalus taotleda kohalikult omavalitsuselt sihtotstarbelist toetust ravimite ostmiseks.

Sotsiaaldemokraatide ettepanek võtab ära Haigekassast inimeste raviraha ja sellega halveneb arstiabi kättesaadavus

Väga kõrgete ravimikulude katmiseks on ka täna olemas täiendava ravimihüvitise süsteem (täpsemalt saate lugeda: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/ravim/).

Lisainformatsioon:
Marika Tuus
KE fraktsiooni liige
50 69 018

Toomas Raag
KE infojuht
50 99 592

Tagasiside