Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus nimetas häbiväärseks täna Riigikogus esinenud sotsiaalminister Hanno Pevkuri püüdu salata maha 100 000 töötut ning naeruvääristada Tallinna korraldatud tööbörsi.

„Reformierakond ei ole tänase päevani teinud midagi tööpuuduse leevendamiseks ning püüab selle asemel töötuid maha salata,“ märkis Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Tuus. „Tallinna tööbörs näitas, et 100 000 töötut pole pelgalt statistiline number vaid lihast ja luust inimesed, kes Reformierakonna saamatu valitsemise tõttu peavad pidama olelusvõitlust toimetulekuks ja ellujäämiseks.“
Tuusi sõnul elavad reformierakondlased mingis väljamõeldud ühiskonnas, millel Eesti eluga on vähe pistmist.
„Reformierakond püüab oma parteiliikmeid viia endiselt viie rikkama Euroopa riigi hulka viia, kuid ülejäänud Eesti elanikud jäetakse rahulikult virelema,“ märkis Tuus.
Tuus tunnustas Tallinna linna, kes on tööpuuduse probleemi jõuliselt teadvustanud ja püüab seda igati leevendada. „Valitsus peaks Tallinnast eeskuju võtma, mitte mõnitama pealinna püüdlusi inimeste abistamisel,“ märkis Tuus. „Valitsuse tegevusetus on ebainimlik ning inimestele näkku sülitamine.“
Tuus meenutas, et Keskerakonna fraktsioon on Riigikogus algatanud mitmeid eelnõusid töötuse probleemi leevendamiseks ja kodulaenuga võlaorjusesse sattunud inimeste abistamiseks.
Tagasiside