Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul peab täna ametisse astunud valitsus asuma koheselt looma pikalt oodatud tööõnnetus- ja kutsehaiguste kindlustusseadust. Kutsehaiged on taolist seadust oodanud juba pea 20 aastat.

„Kui uurida uut koalitsioonilepet, siis seal on öeldud, et valitsusel on plaanis algatada tööõnnetus- ja kutsehaiguste kindlustusseaduse põhialuste kokkuleppimise protsess, mis sisuliselt ei tähenda midagi konkreetset. Erinevaid läbirääkimisi on peetud juba aastakümneid. Leian, et kauaoodatud seadust tuleb asuda ka koheselt looma. Vahevalitsusel on aega antud vähem kui aasta ning leian, et antud seadusmuudatused võiks vastuvõetud saada juba 2015. aasta alguses“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Eelmine, äärmiselt parempoolne valitsus soovis koguni riigipoolselt makstavad kutsehaigete hüvised ära kaotada. See neil õnneks läbi ei läinud. Tänaseks on meil ametis uus valitsus ning tundub hämmastav, et Sotsiaaldemokraadid, kes peaksid seisma tööinimeste huvide eest, teemat tõsiselt tõstatanud pole.“

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Keskfraktsiooni pressinõunik

Tagasiside