Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul sõnas tänasel täiskogu istungil, et töövõimereformi ning sellega kaasnevaid seaduseid on tehtud kiirustatult ning läbimõtlematult, külvates seeläbi puuetega inimestes ebavajalikku paanikat ning hirmu.

„Töövõimereform on ummikusse jooksnud ning selleks, et reformi tagasi õigele rajale lükata on vaja reformikava uut ja süsteemset läbitöötamist ning õigetele alustele seadmist. Kahjuks on tänane valitsus vaid paaniliselt tormamas, et saaks osagi töövõimereformi paketist seadusena vastu võtta. Aga see töö on poolik, tühje lünki on liiga palju ja on näha, et see käib valitsusele üle jõu,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Töövõimereform puudutab 100 000 puudega inimest ning muudab otseselt nende elu. Niivõrd suure hulga inimeste elu ja saatust ei saa pealiskaudselt muuta. Täna tahetakse sisuliselt vastu võtta seadused, kuhu tuleb tulevikus sisu juurde kirjutada. Et inimene saaks tööle minna, on vaja tugiteenuseid. Isiklikku abistajat, tugiisik vaimupuudega inimestele, viipekeele tõlketeenus jm. Kõigeks selleks vajalikul määral raha tegelikult pole.“

„Puuetega inimeste organisatsioonid on öelnud, et kui nende küsimustele vastuseid ei tule, hakkavad nad taas piketeerima. Niigi läheb see valitsus ajalukku sellega, et esmakordselt tulid inimesed ratastoolis ja karkudel Toompeale valitsuse vastu protestima. Oleks aeg puuetega inimesi kuulata,“ lõpetas saadik.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside