Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus-Laul rõhutas täna Töölepingu seaduse muutmise arutelul, et ka vabatahtlikul töölt lahkumisel peab säilima töötuskindlustushüvitis. Keskerakonna fraktsioon tegi ettepaneku eelnõu teine lugemine katkestada.

„Euroopas on levinud põhimõte, et ka vabatahtliku töölt lahkumise puhul kompenseerib seda töötukassa, sest tunnistatakse tõsiasja, et inimene ei lahku healt ja rahuldava palgaga töökohalt niisama ajaviiteks,“ rääkis Tuus-Laul, „lahkutakse kas väikese palga, suure koormuse või tööandjaga suhete mittelaabumise tõttu.“

Tuus-Lauli sõnul pole riigil kasu kui inimesed on kodus häbiväärse töötu abiraha peal, mis tegelikult ei kata tööotsimiseks vajalikke kulutusigi. „Riigile on ju kasulik töötav inimene, kes maksab makse, teenib ja tarbib, kellele ei pea toimetulekutoetust maksma.“

„Rääkida, et raha pole ja peame tagama Töötukassa jätkusuutlikkust, on rehepaplus – Töötukassas on 350 miljonit eurot, mida valitsus kasutab hoopis eelarveaukude lappimiseks,“ märkis Tuus-Laul.

„Me ei saa kärpida potentsiaalseid töökäsi ja nullida lubatud kindlustushüvitist, ei tohi rahvast petta. Just seepärast teeme ettepaneku eelnõu teine lugemine katkestada,“ lõpetas Tuus-Laul.
 

Tagasiside