Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus-Laul ütles täna Töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse arutelul, et tegemist on lepitamatu tüliga, mille põhjuseks on valitsuse ultimaatumid.

„Nüüd oleme olukorras, kus valitsus hakkab ise kinnitama nii Töötukassa nõukogu liikmeid kui ka kinnitama selle eelarvet,“ selgitas Tuus-Laul, „töötukindlustusmakse määra mitte alandamisega võetakse nõukogult ära viimane pädevus ning jäetakse nad lihtsalt raamatupidaja rolli:“

Tuus-Lauli sõnul võib Töötukassa reservide riigistamine olla katteks maksmaks välja töövõimetuspensione. „Lisaraha vajadus on suur ning viimases hädas kasutati jõuvõtet. Ka ei olda nõus töötuskindlustusmakset langetama, seega on tegemist sisuliselt varjatud tulumaksu tõusuga.“

„Me ei pea pädevaks arvamusi, et antud seadus ei too kaasa sisulisi muudatusi Töötukassa töös – tegemist on ju valitsusele ainuotsustaja õiguse andmisega kolmepoolses organis,“ nentis Tuus-Laul.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioon tegid ettepaneku Töötukindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu esimene lugemine katkestada.

Tagasiside