Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänavu oktoobris jõudis avalikkuseni uudis, et Haigekassa kaalub alates 2016. aastast kõikide eriarstide puhul saatekirja kohustuslikuks muutmist. Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul muudab see meie niigi pikad ravijärjekorrad veelgi pikemaks.

„Antud muudatus tähendab sisuliselt seda, et tulevikus ei pääse saatekirjata näiteks ei silmaarsti, günekoloogi ega ka psühhiaatri või nahaarsti vastuvõtule. Eriti kummaline on see, et taolist sammu nimetatakse eriarstiabi kättesaadavuse parandamiseks. Paneme lihtsalt filtri ette ja probleem kaob, no ei ole nii,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul selgitas, et Haigekassa arvamuse kohaselt suudavad perearstid enamik küsimusi ise lahendada. Arstid aga sellega ei nõustu.

„Eesti Naistearstide Seltsi presidendi hinnangul ei ole mõistlik günekoloogi vastuvõtule saatekirja kehtestada enne kui perearstidel pole vajalikku ettevalmistust, aga ka aparatuuri ja vastavat kabinetti. Eesti Perearstide Selts on aga seisukohal, et praegu veel saatekirjata erialasid ei saa ühtse kogumina vaadata ning iga eriala tuleks eraldi läbi arutada. Paljud arstid on rõhutanud, et selle muudatusega võib perearst muutuda pelgalt saatekirja andjaks. See omakorda koormaks tervishoiusüsteemi veelgi,“ lõpetas Marika Tuus-Laul.

Saamaks antud probleemidest paremat ülevaadet, andis Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna tervise- ja tööminister Urmas Kruusele üle ka vastavasisulise arupärimise.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside