Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon on tuleval nädalal algatamas seaduse muudatust, mille eesmärk on keelustada finantsteenuste väli-, tele- ja raadioreklaam.

„ Plaanime tuleval nädalal algatada seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille kohaselt on igasugu kiirlaenureklaamid televisioonis, raadios ja tänavapildis keelatud. Tarbijakrediidi teenuseid võiks pakutava seadusmuudatuse kohaselt piiratult reklaamida vaid teenuse pakkuja või vahendaja asukohas ning veebilehtedel,“ sõnas Riigikogu õiguskomisjoni liige Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Uuringud näitavad, et kiirlaenuklientide hulgas on suhteliselt palju noori. Eeskätt noorte puhul on kiirlaenu võtmise põhjuseks sageli emotsiooni ajel tehtud läbikaalumata otsus. Piirates tarbijakrediidi teenuse reklaami, vähendame olukordi, kus laen on võetud impulsiivselt, tuues hiljem endaga kaasa mitmeid muresid. Seni on finantsteenuste reklaami keelustamise peamiseks vastulauseks olnud asjaolu, et see piirab ettevõtlusvabadust. Samas kasiinode ja tubakatoodete reklaami oleme ju keelustanud.“

Reguleerimata laenuturu maht on viimase aasta jooksul kasvanud 30 protsenti ning senise info põhjal on tagasimaksmisega raskustesse sattunud inimesi hinnanguliselt vähemalt 45-50 tuhat. Keelustades finantsteenuste reklaami jääb tulevikus taoliste inimeste hulk märkimisväärselt väiksemaks.

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
 

Tagasiside