Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liige Marika Tuus-Laul rõhutas tänasel kiirlaenude intresse piirava seaduseelnõu arutlusel, et probleem on tõsine juba aastaid, kuid valitsuskoalitsioon pole vaatamata korduvatele opositsiooni ettepanekutele asjaga tegelema hakanud.

„Probleem,  millest sotsiaaldemokraatide eelnõu on ajendatud, on üldteada. Umbes kümnendikul meie täiskasvanud elanikkonnast seisab kohtutäitur ukse taga ja on oht, et nende kontod arestitakse. Ja sageli on põhjuseks just lõhkilaenamine kiirlaenudega,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus-Laul. 

Riigikogulane rõhutas, et ka kevadel menetleti seadust, kuidas ülelaenamist ära hoida, kuid valitsuskoalitsioon ei arvestanud Keskfraktsiooni parandusettepanekutega. „Kuigi Tarbijakaitseamet on juba 2011. aastal juhtinud tähelepanu kiirlaenamisega seotud probleemidele, pole seadusandja suutnud kahjuks sellele siiani reageerida.“ 

„Leiame, et sotsiaaldemokraatide poolt välja pakutud lahendused üksi pole piisavad, sest lisaks intressimäärade piiramisele peaksime Soome näitel sisse viima ka tarbija kaitsemehhanismi, mis ei luba võlausaldajal maksetega hilinenud tarbija vastu kasutada kohe viiviseid ja muid rahalisi kohustusi, siis, kui laenaja  viivitus on tingitud tema haigusest, töötusest või muust sarnasest sotsiaalsest probleemist,“ lisas Tuus-Laul. 

„Kuna Reformierakond ja IRL pole soovinud antud teemaga edasi minna, siis toetame sotside algatust ning aitame teemat pildis hoida, et asutaks sellega siiski tegelema,“ rõhutas Marika Tuus-Laul. 

Tagasiside