Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul peab täna komisjonis arutluse all olnud haiglapersonali koondamisplaani põhjendamatuks ja vastuvõetamatuks.

Komisjonile teadaolevalt saatis sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske Põhja-Eesti regionaalhaiglale (PERH) ja Tartu Ülikooli kliinikumile kirja, milles kohustas sihtasutusi kärpima töökohtade arvu, et vähendada riigi valitsemise mahtu. Vastavalt kirjale peab PERH kärpima 80 ja TÜ kliinikum 85 teenistuskohta. Koondamiste põhjuseks oli toodud riigireformi raames vastu võetud otsus vähendada töökohti avalikus sektoris.

„Kui laiemale üldsusele räägitakse riigireformist ja ametnike koondamisest, siis tegelikkuses nõutakse hoopis haiglapersonali koondamist. Haiglate kui eraõiguslike juriidiliste isikute puhul pole taoline nõudmine seaduslik,“ ütles Tuus-Laul. „Rääkimata sellest, et taoline tegevus raskendab haiglates arstiabi andmist, pikendab niigi pikki ravijärjekordi veelgi ja halvendab tervishoiuteenuste kvaliteeti. Haiglate personal töötab juba täna ülekoormusega.“

„Selle asemel, et tegeleda sisuliste probleemidega ja parandada arstiabi kättesaadavust, õigustab töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski koondamisi tööefektiivsuse tõstmise vajadusega haiglates. Rahvusvaheliste uuringute põhjal on Eesti tervishoiusüsteem üks kõige efektiivsemaid maailmas. Viimse piirini viidud efektiivsus aga hakkab mõjuma arstiabi kättesaadavusele. Ajakirjanduses on käinud läbi ka ähvardus vähendada haiglatega sõlmitud Haigekassa lepingute mahtu, kui ministeeriumi kärpekorraldusi ei täideta. Keskfraktsiooni arvates on selline suhtumine ministeeriumi poolt täiesti lubamatu,“ lõpetas Marika Tuus-Laul.

Lisainfo:
Marika Tuus-Laul
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside