Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile Riigikogus esimese lugemise läbinud seaduseelnõu 578 SE on Riigikogu õiguskomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul puudustega ning sellisel kujul seaduseks saada ei tohi.

„Nõustun Ajakirjanike Liiduga, kes sõnasid, et antud seadusmuudatusega muudame Eestis kohtulahendite avalikustamise traditsiooni. Leian, et seeläbi muudetakse Eesti riik läbipaistmatumaks ja kinnisemaks. Me ei pea õigeks, et muudetakse üha raskemaks erinevate kuritegude sisu avalikustamine meedias, mille tagajärjel jäävad tähelepanuta kogukonnas toimuvad olulised protsessid,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Olgugi et üldiselt on küsimuse all olevad kriminaalmenetluse seadustiku muudatused vastuvõetavad, tuleb sellest siiski eemaldada punkt, mis käsitleb jõustunud kohtulahendis süüdimõistetu nime initsiaalidega asendamist. Tundub, et sama meelt on ka justiitsminister Hanno Pevkur, kes on lubanud muudatuste tegemiseks kokku kutsuda ka ümarlaua.“

„Antud eelnõu vajab muutmist ning ilma nendeta ei saa Eesti Keskerakonna fraktsioon küsimuse all olevat seaduseelnõu blokki toetada. Meil on plaanis esitada ka mitmeid muudatusettepanekuid, mis puudutavad Eesti kriminaalmenetlust üldisemalt,“ lõpetas Marika Tuus-Laul.

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]
Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside