Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Marika Tuus-Laulu sõnul on rahandusminister Jürgen Ligi viimased väljaütlemised pensionäride suunas olnud häbiväärsed. Eesti pensionid on selgelt alla igasugust normaalset taset ning Ligi väide, et pensionärid on võrreldes teiste maksumaksjatega eelisseisundis näitab vaid meie pensionisüsteemi puudujääke.

„Jürgen Ligi väljaütlemised näitavad meie rahandusministri arrogantsi. Lugupeetud minister toob välja, et meie pensionärid on võrreldes teiste maksumaksjatega eelisseisundis. Tegelikkuses näitab praegune olukord vaid seda, et lisaks pensionäridele on raskes olukorras ka alampalka saavad palgatöötajad. Pensionid peavad tõusma hakkama, tänane olukord ei saa kesta,“ sõnas Tuus-Laul.

Riigikogu õiguskomisjoni liige Marika Tuus-Laul lisas: „Meie pensionisüsteem halvenes radikaalselt 1999. aastal, kui otsustati, et staažiaastaid enam edaspidi arvesse ei võeta. Kui vana süsteemi alusel võrdus üks tööaasta ühe pensioniaastaga, siis uue süsteemiga saab miinimumpalka teeniv inimene aastase töö eest arvesse vaid kolmandiku pensioniaastast. Keskerakond leiab, et inimene, kes töötab täiskoormusel peab saama oma töö eest väärilist tasu.“

Pensioniõiguse saamiseks Eestis peab kogunema vähemalt 15 staažiaastat. Kõrgem palk annab kõrgema sotsiaalmaksu ja seega tulevikus ka kõrgema pensioni. Miinimumpalga eest töötaja peab aga arvestama, et iga tema töötatud aasta ei lähe pensioni ühe osa suuruse arvestamisel täie ette.

 

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]

 

Tagasiside