Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni otsusel jõuab Keskerakonna poolt tehtud ettepanek tõsta alampalk 1000 eurole lähiajal Riigikogu saali, teatab komisjoni liige Marika Tuus-Laul.

 

„Keskerakond tuli juba enne valimisi välja ideega tõsta alampalk 1000 eurole, et ergutada majandust ning peatada inimeste väljaränne,“ ütles Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul. „Alampalga tõus oli mõeldud mitme aasta peale nii, et miinimumpalga aastaseks kasvuks oleks kujunenud 20 protsenti. Tänu sellele saaks töötaja 2020. aastal miinimumina 800 eurot kätte.“

„Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas seda teemat kevadel ning tookord meie ettepanek toetust ei leidnud. Mul on hea meel, et komisjoni eilse hääletuse tulemusena jõuab arutelu vähemalt Riigikogu saali, kus saame selle ideega edasi minna,“ lisas Tuus-Laul.

Keskerakond kogus jaanuaris 10 000 allkirja kollektiivsele pöördumisele, millega kutsuti Riigikogu võtma tarvitusele kõik seadusandlikud meetmed, et miinimumpalk tõuseks 1000 eurole. Erakond leidis, et Eesti elanikele tuleb anda reaalne võimalus tulla toime viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud hindade ja kodukuludega.

„Väga oluline on võidelda palgavaesusega ning peatada väljaränne,“ sõnas Tuus-Laul. „Ettevõtjad peavad mõistma, et kui nad täna palku ei tõsta, pole neil homme võib-olla enam töötajaid, kellele palka maksta. Sotsiaalkomisjon võis ju ettepanekut mitte toetada, kuid loodan, et saalis hääletusele tulles muudavad mitmed saadikud meelt!“

Lisainfo:
Marika Tuus-Laul
Tel 631 6466

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside