Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Marika Tuusi sõnul kärpis koalitsioon täna ühe eelnõuga nii laste, perede, haigete ja kui ka vanurite toetusi.

 „Nii inimvaenulikku ja toorest seadust pole juba ammu Riigikogus hääletatud,” märkis Tuus.

 „Lõpetatakse 450 kroonise kooli ehk ranitsatoetuse maksmine, mida on aastaid kooliaasta alguseks riigi poolt antud. Selle seadusega sõi valitsus oma sõnu ja kaotas ära aasta algul kehtima hakanud isapuhkuse kompenseerimise. Nende mõne kuuga hakkas juba 4500 isa seda toetust kasutama. Ikka laste ja perede arvelt seda eelarvet kokku tõmmatakse.

Tuusi sõnul niisamuti lõpetatakse lapsehooldustasu maksmine – vanemahüvitist saavale vanemale.

„Ja ohtralt tõstetakse riigilõive Ravimiameti ja tervishoiuameti toimingutele,” märkis Tuus.

„Samuti ei maksta edaspidi hambaravihüvitist kõigile üle 19-aastastele kindlustatud isikutele.”

Tuusi sõnul on täiesti läbi mõtlemata Riikliku Pensionikindlustuse seaduse muutmine, millega kohalikele omavalitsusele anti võimalus notarite asemel tõestada volikirju teise isiku pensioni kätte saamiseks.

„Inimestele on küll otsepostiga teatavaks tehtud, et alates veebruarist enam pensione ja toetusi postkontorist välja võtta ei saa ja et üheks võimaluseks on raha üle kanda teise isiku arveldusarvele või ka juriidilise isiku arvele,” märkis Tuus. „Samas on puudu on kõik korraldus ja rakendusaktid. Küsimus on läbi mõtlemata. Kui näiteks inimene ei ela antud aadressil või on haiglas?”

Täna võttis Riigikogu koalitsioonisaadikute häältega vastu valitsuse algatatud ohvriabi seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (349 SE).

 
 
Tagasiside