Riigikogu liikme Ester Tuiksoo sõnul on arusaamatu, miks on seatud üldtantsupeo osalejatele vanusepiirid, arvestamata inimeste individuaalseid võimeid. Möödunud aasta lõpukuudel jõudis Eesti avalikkuseni suurt nördimust tekitanud uudis, et 2014. aasta suvel toimuvale üldtantsupeo osalejatele seatakse vanusepiirid. Naisrühmade ülemiseks vanusepiiriks on 60 ning segarühmadele 65 eluaastat.

„Selline lahterdamine ei ole ei tantsupeo ega tantsijate huve arvestav. Vanuse tõttu tantsupeost eemale jäämine võib olla solvav ja seda eriti nendele inimestele, kes on kogu elu tantsimisega tegelenud. Vanusepiirangu kehtestamist tantsupeolistele põhjendatakse eakate võimalike terviseprobleemidega, kuid mina olen sügavalt veendunud, et tantsupeole pääsemise kriteeriumiks peab olema rahvatantsurühma poolt tantsitavate tantsude kvaliteet, mitte vanus,“ sõnas Ester Tuiksoo.

Tuiksoo lisas: „Tantsupeo korraldajatele heidetakse ette tantsijate vähest kaasamist ja puudulikku kommunikatsiooni vanusepiirangute küsimuse arutamisel ja vastavasisulise otsuse vastuvõtmisel. Miks ei kaasatud rahvatantsijaid niivõrd olulise ja neid otseselt puudutava otsuse tegemisse?“

Seoses antud küsimustega annab Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna sisse arupärimise, kus muuhulgas oodatakse kultuuriminister Urve Tiiduselt vastust järgnevatele küsimustele: tantsupeo naisrühmade vanusepiiriks seati 60 ja segarühmadele 65 aastat, miks just sellised vanusepiirid ja millest selline vahe kahe tantsurühma liigi vahel? Missugune on Teie kui kultuuriministri hinnang tantsupeolistele seatud vanusepiirangute osas?

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
 

 

Tagasiside