Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna siseminister Hanno Pevkurile üle arupärimise, millega loodetakse tuua selgust küsimustele, mis puudutavad Politsei- ja Piirivalveameti rahastamist. Riigikogu õiguskomisjoni liikme Toomas Vitsuti sõnul trotsib PPA paigalseisu ning vajab edukaks funktsioneerimiseks täiendavaid vahendeid.

„Politsei- ja Piirivalveamet on viimastel aastatel olnud kokkuhoiu musternäide. Asutusesiseste ümberkorraldustega on suudetud kokku hoida pea viis miljonit eurot ning seeläbi suudeti ameti eesliinide palka tõsta seniselt 775 eurolt 975 eurole. Paraku tähendasid ümberkorraldused ka sadade töökohtade kaotust. Arvestades, et palgataset tuleb asutuses suurendada ka edaspidi, võime peagi jõuda olukorda, kus PPA ei ole enam jätkusuutlik,“ sõnas Toomas Vitsut.

Saadik lisas: „Tänaseks on PPA oma sisemised võimalused suures osas ammendanud. Samas paneb riik läbi mitmete maksude suurendamise neile täiendavaid kulutusi õlule. Loodame minister Pevkurilt konkreetselt kuulda, kui palju tõuseb PPA eelarve järgmisel aastal ja kui palju suureneb töötajate palgafond. Hämamine ja numbritega mängimine tegelikku kasu ei anna. Kui meie soov on, et amet ka reaalset kaitset ja kindlustunnet pakuks, tuleb nende eelarvet suurendada ja lõpetada senise poliitika viljelemine, mis näeb ette vaid ameti õhemaks viilimist.“

Lisaks soovivad arupärijad vastuseid küsimustele, mis puudutavad piiri kontrolljoone väljaehitust ja ametiautode süsteemi võimalikku üleminekut tänaselt kasutusrendilt kapitalirendile.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside