Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni saadikud edastasid täna siseminister Hanno Pevkurile arupärimise, millega soovitakse saada rohkem andmeid ümberkorralduste kohta Päästeametis. Õiguskomisjoni liikme Toomas Vitsuti sõnul on arupärimine kantud ennekõike murest ameti uue plaani suhtes, mis näeb ette kodusete valvekordade rakendamist.

Kuna Päästeametit on viimastel aastatel rappinud koondamis- ning kärpekirves, tuleb neil pidevalt välja mõelda mooduseid, kuidas uuenenud oludega hakkama saada. Ühe edasise plaanina on välja käidud päästjate võimalik kodune valve, mille eest amet maksab päästeteenistujale kümnendiku tema astmepalga tunnitasust.

„Väljakutse korral sõidab teenistuja komandosse ja reageerib sealt paakautoga. Taolise plaani rakendumisel tekib aga oht, et päästebrigaadide sündmuskohale jõudmine võtab rohkem aega, päästesündmused kestavad kauem ja kahjud on suuremad. Ohtu võivad sattuda esmaselt reageerivate päästjate elud, sest neid ei ole piisavalt ja abijõudude kohale jõudmine võtab aega. Tegemist on järjekordse kavaga lihvida Päästeametit veelgi õhemaks. Paraku seame sellega ohtu nii päästjate kui ka abivajajate elud,“ lausus keskerakondlane Toomas Vitsut.

Aastatel 2010-2015 vähenes Päästeameti töötajate arv 115 inimese võrra. Lisaks töötajate arvu kärpimisele on aasta-aastalt vähenenud ka ameti majandamiskulude eelarve, mis on põhjustanud töövahendite nappuse. Suurimaks probleemiks aga on päästjate teadmatus tuleviku ees.

„Pidev ebakindlus ja hirm töökohta kaotada ei ole motiveeriv. Arutu reformimise tulemusel Päästeamet mitte ei tugevne, vaid nõrgeneb ja seetõttu kannatab kogu ühiskond. Siseminister peab selgitama, millised edasised tegevusplaanid on täna ministeeriumi ning Päästeameti laual. Me küll räägime pidevalt julgeoleku ja turvatunde suurendamisest, kuid väljatoodud plaanid maalivad äraspidise pildi. Kui valitsus jätkab koondamiste ja kärbetega, ongi meil peagi vaid priitahtlikud päästjad,“ võttis Vitsut asjad kokku.

Lisainfo:
Toomas Vitsut
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside