Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liige Toomas Vitsut tuletas eilsel parlamendi istungil toimunud Riigikohtu esimehe Priit Pikamäe ettekande järel meelde Riigikohtu 2010. aasta lahendit, millega öeldi riigile, et kohalike omavalitsuste täidetavad ülesanded peavad olema selgelt määratletud riiklikeks ning omavalitsuste kohustusteks. Samuti peavad kohustuste täitmiseks olema omavalitsustele riigieelarvest tagatud rahalised vahendid. Saadiku sõnul pole aga antud kohtulahend tänaseni rakendunud.

„Tegemist on lahendiga, kus omavalitsuste jaoks pole tänaseni mitte mingisuguseid muutusi toimunud. Samas peavad riigivõimu esindajad otsust täidetuks. Tegelikkuses jõustuvad riikliku ülesande kulude katmist puudutavad sätted 2017. aastal ning alles siis saab lahendi täidetuks lugeda,“ sõnas Riigikogu liige Toomas Vitsut.

Vitsut jätkas: „Täitmata Riigikohtu lahendeid on tänasel päeval kokku 12 ja see ei näita ei Riigikogu, ega valitsust just kõige paremast küljest. Hämmastav, et tavakodanikelt nõuame me seaduskuulekust, aga riiklikul tasandil vaatame kohtuotsuste täitmisel läbi sõrmede.  Ma arvan, et ennekõike peaks riik näitama eeskuju ning seejärel nõudma seda ka rahvalt.“

Lisainfo:

Jaan Männik

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja

[email protected]

Tagasiside