Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Toomas Vitsut sõnas täna parlamendis toimunud Eesti turvalisuspoliitika põhisuundade arutelul, et välise julgeolekuohuga hirmutamise asemel peaks Vabariigi Valitsus keskenduma siseturvalisuse tagamisele.

„Eesti julgeoleku tähtsaim aspekt on inimeste rahulolu ja kindlustunne ning seda saab kasvatada vaid siseturvalisust suurendades. Meil on tekkinud tõsine turvatunde puudus, mida parandaks vaid politseinike ja päästjate reaalne olemasolu, mis tekitaks inimestes tunde, et nende tänavad on kontrollitud ja elu kaitstud. Kui Tallinna tänavatel võime tõesti veel korrakaitsjaid liikumas näha, siis perifeerias kohtab neid haruharva. Kui kusagil maapiirkonnas peaks aga mõni maja põlema minema, siis tuletõrjujate kohale jõudmise aeg on nii pikk, et neile jääb ainult maja tukkide kustutamine. Priitahtlus on Eestis üha enam levimas ning olgugi et see nähtus on tervitatav, näitavad taolised liikumised selgelt, et inimesed ei tunne end kindlalt ning on võtnud turvatunde tagamise vähemalt osaliselt enda kätte. Valitsusel on aeg lõpetada pidev sõjapaanika külvamine ning keskenduda sisejulgeoleku tagamisele,“ sõnas Toomas Vitsut.

Vitsuti sõnul suurendavad viimastel kuudel teatavaks tehtud suurkoondamised rahva ebakindlust veelgi ja inimesed pööravad oma pilgud valitsuse poole, kellelt oodatakse vastuseid. „Mingeid lahendusi probleemidele aga meie valitsus kahjuks ei paku. Seetõttu ei usalda Eesti inimesed enam ka valitsust ja nende võimekust tagada inimeste julgeolek. Mille muuga selgitada taoliste rühmituste nagu Odini sõdalased teket,“ küsis ta.

„Olen huviga jälginud Odini sõdalasi ümbritsevat poleemikat, kus valdavalt kõlavad seda liikumist hukka mõistvad noodid. Tegelikult tuleb meil hoopis küsida, miks üldse selline omaalgatuslik inimeste turvatunnet puudutav liikumine tekib? Valitsus peab peeglisse vaatama ja küsima, kas ehk ei ole inimestel siiski taolist kindlustunnet, nagu kipub arvama meie peaminister,“ lõpetas Toomas Vitsut.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside