Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel täiskogu istungil tuleb esimesele lugemisele Keskerakonna fraktsiooni algatatud sotsiaalhoolekande seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärk on taastada toimetulekutoetuse arvestamise alused selliselt, et lapsetoetus ei kuuluks perekonna sissetulekute hulka. Seeläbi saaksid ka vaesemad pered lapsetoetuste tõusust võitu.

„Valitsuse plaan tõsta alates järgmises aastast esimese ja teise lapse toetus 45 euroni on tervitatav, kuid see plaan vajab täiendusi. Lisaks sellele, et lapsetoetused võiksid sarnaselt pensionitele indekseeritud olla, tuleks antud toetused ka pere sissetulekute hulgast välja arvestada. See, et lapseraha arvestatakse pere sissetuleku hulka, on meie arvates vastuolus peretoetuste seaduse põhimõttega, mille kohaselt on lapsetoetus mõeldud selleks, et tagada lastega peredele laste hooldamise, kasvatamise ning õppimisega seotud kulude osaline hüvitamine,“ sõnas Riigikogu liige Yana Toom.

Toom lisas: „Vaesus mõjutab väga paljude laste igapäevast toimetulekut. Statistikaameti andmetel elas 2011. aastal Eestis suhtelises vaesuses 17 protsenti ja absoluutses vaesuses ligi kümme protsenti lastest. Käesolev eelnõu suurendaks märgatavalt Eesti leibkondade toimetulekut ja võimalusi.“

„Sotsiaalkomisjon otsustas meie ettepanekut toetada ning võib eeldada, et meie eelnõu läbib ka esimese lugemise. Loodan vaid, et meie eelnõud ei taba mitme eelkäija saatus ning seda lihtsalt sotsiaalkomisjoni sahtlisse ei unustata,“ lõpetas Yana Toom.

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside