Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna hääletati Reformierakonna ja IRLi häältega Riigikogu menetlusest välja Keskerakonna fraktsiooni algatatud riikliku matusetoetuse seaduse muutmise eelnõu, mille jõustumisel taastunuks 191,74 euro suurune matusetoetus. Sotsiaalkomisjoni aseesimees Yana Toom leiab, et koalitsioonipoliitikute soovitused inimestel kirsturaha koguda näitavad nende hoolimatust.

“Kui eelmisel aastal võis koalitsiooni arvamusest välja lugeda, et nad siiski peavad matusetoetuse taastamist vajalikuks, siis nüüd on meeleolud juba muutunud,” rääkis sotsiaalkomisjoni aseesimees Yana Toom, “kurb on kuulata, kuidas koalitsioonisaadikud räägivad sellest, et kirsturaha kogumine on iga inimese enda asi.”

Toom märkis, et sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna jäi vastuse võlgu küsimusele mitu protsenti ja mis vanusest alates peaksid inimesed iga kuu kirstufondi kõrvale panema. “Leian, et on äärmiselt hoolimatu sellise teema puhul kehitada õlgu ja öelda, et inimene peab ise kõigeks valmis olema.”

“Ootame huviga, kas varsti tulevad Reformierakond ja IRL välja plaaniga kohustusliku pensionifondi kõrvale luua ka igaühele oma kirstufond,” nentis Toom.

Tagasiside