Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal saatis täna kirjaliku küsimuse peaministrile Andrus Ansipile, milles tunneb huvi, kas valitsusel on plaanis hakata riigiettevõtteid müüma.

„Täna ilmus Eesti Päevalehes intervjuu tuntud reformierakondlase ja ettevõtja, viis aastat Eesti Posti nõukogu juhtinud Meelis Atoneniga. Atonen rõhutas intervjuus, et Eesti riigil pole enam ühtki argumenti, miks olla Eesti Posti omanikuks,“ kirjutas Toobal peaministrile. „Juhan Partsi juhitav majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on juba ka varem andnud informatsiooni, et riigile kuuluvaid kasumlikke ettevõtteid plaanitakse viia börsile. Vaadeldavate ettevõtete seas olid toona nt RMK, Tallinna Sadam, Eesti Energia ja Eesti Post.“

Toobal märkis, et samas on Reformierakonna koalitsioonipartner Isamaa ja Res Publica Liit avalikustanud soovi kolida vähemalt 13 riigiasutust Tallinnast välja.

„Ajal, mil Savisaar oli majandusminister osteti riigile raudtee tagasi ja muuhulgas avati uusi postkontoreid. Nüüd, Juhan Partsi ajal pööratakse head otsused ümber, plaanitakse kasumlike riigiettevõtete müüki ja suletakse postkontoreid,“ rõhutas Toobal. „Riigiettevõtted, mis pakuvad inimeste jaoks elutähtsaid teenuseid peavad jääma riigi omandisse!“

Riigikogu liige Priit Toobal ootab peaministrilt vastust järgmistele küsimustele: kas Meelis Atoneni ja Juhan Partsi arvamusest võime välja lugeda, et valitsus plaanib Eesti Posti müüa? Millist mõju võiks avaldada Eesti Posti müümine erakapitalile postiteenuse kvaliteedile? Kas te ei arva, et erakapital võib sulgeda enamiku maapiirkonna postkontoritest seoses vähese kasumlikkusega? Millise suuna võiks valitsus Teie hinnangul võtta – kas asuda riigifirmasid müüma või kolida need pealinnast välja?


Tagasiside