Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon ei toeta neljapäeval Riigikogus esimese lugemise läbinud sotsiaaldemokraatide eelnõu, mis annaks Riigikogu liikmetele võimaluse kuuluda linna- või vallavolikokku. Põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal rõhutab, et kahe esinduskogu liikmeks olemine pole põhiseadusega kooskõlas ning tegemist on sotside usaldamatusega oma kohalike liidrite vastu.

„Keskerakond leiab, et antud eelnõu toob võimu kitsama ringi inimeste kätte, vähendab kohaliku demokraatiat ning suurendab võõrandumist inimeste ja poliitikute vahel. Oleme seisukohal, et kahe esinduskogu liikmeks olemine läheb põhiseadusega vastuollu, sest neid ameteid ei saa omavahel ühildada. Rääkimata sellest, et nii kitsendatakse oluliselt poliitikute ringi ja vähendatakse uute võimalust uute tegusate inimeste poliitikasse jõudmiseks,” rääkis Toobal, „mulle tundub, et eelnõu taga võib olla ka sotsiaaldemokraatide usaldamatus oma kohalike liidrite suhtes, kelle paremaks kontrollimiseks ka riigikogulastele kohalikes volikogudes töötamise võimalus luuakse.”

Toobal lisas, et Riigikogu liikmel on juba praegu võimalik kohaliku omavalitsuse volikogu töös komisjonide kaudu osaleda kui ta seda soovib. „Riigikogu liikmed on just eriti oma valimispiirkonnas teretulnud nõuandjad ja Toompea info vahendajad ning ma ei näe põhjust, miks peaks veel sellele lisama ka volikogu liikme tiitli. Niiviisi vähendame oluliselt võimalust, et eri Eesti piirkondades kerkib läbi kohalike volikogude esile uusi andekaid poliitikuid.”
 

Tagasiside