Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal rõhutas täna Keskerakonna volikogu istungil esinedes, et prokuratuuri esitatud kahtlustus on ka prokuratuuri enda arvates õõnes ja kergesti ümber lükatav.

“Kõik see on ju otse kirjas prokuratuuri töödokumendis, mille riigiprokurör Laura Vaik kogemata vale failina Savisaare kaitsjatele esitas. Usun, et süüdistuseni ei jõua ja see asi kukub enne kokku nagu see juhtus ka 2012.

aastal. Loodan vaid, et selles loos ei ole KAPOl oma Onksioni ja Varest, kes valetades ja vassides võimaldavad süüdistust esitada ja kohtusse minna. Kui kohtusse jõutakse, siis selgub kindlasti ka see, et iga meie sammu jälgitud ja iga sõna lindistatud. Kõiki meie koosolekuid, jutuajamisi, arutelusid, nii isiklikke kui erakondlikke. Juba see on ebanormaalne, et opositsioonipoliitik peab elama pideva jälgimise all ning tal ei ole õigust eraelu puutumatusele,” rääkis Toobal.

“Kallid erakonnakaaslased, me ei ela enam sajaprotsendiliselt õigusriigis, midagi pole teha, nii see paraku minu arvates on,” ütles Keskerakonna peasekretär, “võimulolijate täiesti ilmseid võimu kuritarvitusi ei võeta tõsiselt.
Michali ja Rosimannuse ukse taha maskides mehed ei ilmu, isegi kui leidub näiteks Burkhardt, Meikar, Mõis või Leedo, kes avalikult kinnitavad, et võimuerakonnas ringlevat kahtlane raha. Aga see eest toimub opositsioonipoliitikute lausjälitamine. Ja vähimagi kahtluse puhul ilmutakse maskides ukse taha, näidatakse jõudu ja algatatakse avalik laimukampaania.”

“Keskerakond ongi löögi all, sest me oleme valitseva seltskonna ainus tujurikkuja. Uskumatu lugu, aga nii on.
Vahel tundub, et ainus põhjus, miks meid veel lihtsalt seina äärde ei ole pandud, on see, et sama aegselt on vaja olla osa Euroopast,” rääkis Toobal, “mina ega Keskerakond ei ole Eesti riigi vastased. Eesti riik on eesti rahvas.
Keskerakond usub inimestesse ja nende tarkusesse. Meie usume ja usaldame rahvast. Ja rahvas usaldab Keskerakonda.”

Keskerakonna peasekretär rõhutas, et loomulikult kaitstakse oma esimeest ja volikogu esimeest kõigi demokraatlike vahenditega, mis Keskerakonnal on. “See pole ainult võitlus nende nimel, vaid ka võitlus õigusriigi poolt ja õigusliku nihilismi vastu. Ja see on võitlus nende poliitliste jõudude vastu, kes tahavadki kehtestada uut vaikivat ajastut ja suukorvistada opositsiooni.”

Tagasiside