Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal avaldab kahetsust, et vaatamata Maris Jesse ja Marju Josingu ettepanekutele ja soovitustele ei toetanud koalitsioonierakonnad Riigikogu sotsiaalkomisjonis alkoholireklaami keelamist.

Toobali sõnul on antud juhul tegemist lihtsalt opositsioonile „ära panemise“ taktika kasutamisega. „Koalitsioonierakondade käitumist iseloomustab selgelt see ka see, et komisjoni aruteludesse kaasatud spetsialistid Maris Jesse ja Marju Josing tõid välja ridamisi reklaami keelamisega kaasnevaid positiivseid mõjusid ning ei näinud põhimõtteliselt ühtki põhjust, miks seda mitte keelata.“

„Vaatamata oma suvisele lubadusele Karskusliidu konverentsil piirata alkoholireklaami ei hääletanud sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna tänasel hääletusel selle poolt,“ lisas Toobal.

„Tegemist on äärmiselt kahetsusväärse otsusega rahva ja eriti noorte tervise arvelt,“ selgitas Toobal. „Antud juhul sobib küsida, kus on koalitsiooni südametunnistus – Eesti on tarbitava alkoholi poolt Euroopas esirinnas, kuid vaatamata sellele ei nõustutud toetama alkoholireklaami keelustamist.“

OECD riikides teostatud uuringute andmetel on kange alkoholireklaami piirangutega riikides alkoholi tarvitamine elanikkonna seas 16% väiksem. Riikides, kus lisaks kangele alkoholile on piirangud ka lahja alkoholi reklaamile, on tarvitatavad alkoholikogused veel 11% võrra väiksemad.

 

Tagasiside