Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Priit Toobal leiab kultuuriministri tänast arupärimisele vastamist kommenteerides, et Rein Lang ei pea kultuuritöötajate madalat palka probleemiks.

„Mulle tundus, et kultuuriminister ei võtnud kultuuritöötajate madala palga teemat üldse tõsiselt,“ ütles Toobal, „millegi pärast leidis ta pea igale küsimusele vastates, et kultuuri eest kogu Eestis peaks vastutama hoopis Tallinna linnapea.

„Kui selle küsimuse üle otsustaks tõepoolest Tallinna linnapea, siis saaksid ka riigi palgal olevad kultuuritöötajad senisest suuremat tasu, sest juba täna Tallinn väärtustab oma töötajaid kõrgema palgaga kui seda teeb kultuuriministeerium,“ nentis Toobal.

Toobali sõnul peab kultuuriministeerium tõsiselt kaaluma, kuhu ja kuidas edaspidi raha paigutada. „Kõigi investeeringute suunamine suurtesse betoonlossidesse ei pruugi sugugi eesti kultuuri arendada ja elujõulisena hoida. Järgmise eelarveaasta prioriteediks peaks kultuuriministeeriumil olema just kultuuritöötajate palgad.“

„Kultuuriminister peaks hakkama probleemi tõsisemalt suhtuma, sest kultuuriministeeriumi valitsemisala töötajate keskmine palk oli võrreldes teiste ministeeriumide valitsemisaladega kõige madalam,“ märkis Toobal.

Tagasiside