Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskile üle arupärimise, millega loodetakse tuua selgust õpilasmalevaid ümbritsevatele probleemidele. 2011. aastal algatas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon eelnõu, mis vabastaks tööandjad õpilasmalevlaste eest sotsiaalmaksu maksmisest. See eelnõu seisab aga tänaseni kultuurikomisjoni sahtlis.

„Malevasuvi Eestis on peagi algamas. Kahjuks tuleb aga taaskord tõdeda, et malevakohti on vähem kui tahtjaid, mistõttu peavad paljud noored leidma endale suveks maleva asemel mõne muu tegevuse. 2011. aastal algatanud eelnõu oleks võimaldanud suurendada õpilasmalevate kohtade arvu, kuid kahjuks pole antud eelnõu kultuurikomisjoni sahtlist kaugemale jõudnud. Olgugi et valitsus on korduvalt lubanud selle teemaga tegeleda,“ sõnas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal.

Toobal lisas: „Näiteks 2012. aastal teatas tollane haridus- ja teadusminister valitsuskabineti nõupidamisel, et teeb ettepaneku kehtestada noorte töökohtade arvu suurendamiseks noortemalevate tööandjatele sotsiaalmaksu soodustuse. Täna oleme 2014. aastas ja riik pole sõnadest tegudeni jõudnud. Mille taga seisab õpilasmalevas töötavate noorte töötasu sotsiaalmaksust vabastamine?“

Käesoleval aastal algas malevarühmadesse registreerimine 29. aprillil ning SA Õpilasmaleva andmetel laekus esimese viie minuti jooksul populaarseima loomaaia rühma 30 kohale 90 avaldust. 45 minutit pärast registreerimise algust oli malevakohtadele laekunud 2356 avaldust, mis on senine rekord.

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Keskfraktsiooni pressinõunik

 

Tagasiside