Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal rõhutas, et Reformierakond ja IRL näitasid täna rahvaalgatust võimaldava seaduseelnõu tagasilükkamisega selgelt, kuidas nad suhtuvad Rahvakogu ettepanekutesse.

„Mul on kahju, et koalitsioonierakonnad isegi ei näidanud üles soovi rahvaalgatuse seadustamist edasi arutada,“ rääkis Toobal, „see annab märku nende põhimõttelisest vastuolekust rahva suuremale kaasamisele ja poliitika avatumaks muutmisele. Tõenäoliselt on see vastuseis põhjustatud just kartusest, et päevapoliitikas hakkavad väga tihti tulema arutlusele koalitsioonile ebamugavad teemad. Samamoodi oleks ju ülimalt keeruline maha hääletada või sahtlisse jätta rahva algatatud seaduseelnõu.“

„Loodan, et meedia aitab meil väga kriitiliselt jälgida, milliseks kujuneb teiste Rahvakogust tulnud ettepanekute saatus, sest nende lihtlabane kalevi alla panek ei ole kindlasti õige,“ lisas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige.

Täna lükati Riigikogus Reformierakonna ja IRL-i häältega tagasi Keskerakonna põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu rahvaalgatuse võimaldamiseks. Eelnõu jõustumisel saanuks vähemalt 25 000 hääleõiguslikku kodanikku anda Riigikogu menetlusse seaduseelnõu sõltumata ühestki poliitilisest jõust.

Tagasiside