Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majandust tuleb turgutada investeeringutega, mitte soodustada alkoholi tarbimist, ütleb Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees ja Tallinna Linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Tõnis Mölder, kommenteerides täna volikogu päevakorras olevat määruse eelnõu, millega piiratakse pealinna baarides, ööklubides ja kasiinodes öist alkoholimüüki.

“Statistika näitab, et kevadel, kui kehtis üle-Eestiline alkoholimüügi piirang, oli politseil vähem väljakutseid öiste alkoholist tingitud probleemide lahendamiseks. Kuigi kevadine olukord erines olulisel määral tavapärasest, siis mingi positiivse signaali selline piirang andis,” lausub Tõnis Mölder. “Paraku peame tõdema, et just varahommikusel perioodil on politseil omajagu tööd ning paraku ei ole erandiks olukorrad, kus alkoholist tingitud tülid lõppevad inimestele raskete kehavigastuste tekitamise või lausa surmaga. Selline ööelu ei ole ühelegi tallinlasele aktsepteeritav. Turvalisem pealinn on meie kõigi huvides.”

Aastatel 2017-2019 Tallinna abilinnapeana töötanud Tõnis Mölder rõhutab, et alkoholimüügiga seotud piirangud peavad olema tasakaalus nii meelelahutusäri, inimeste sooviga pealinna ööelu nautida kui ka öörahuga. “Argipäeviti on mõistlik alkoholi tarbimine hiljemalt kell kaks lõpetada, sest siis on tagumine aeg hakata mõtlema tööpäevale ja argitoimetustele. Leian, et alkoholimüügi piirangud annavad märkimisväärse positiivse sotsiaalmajandusliku mõju. Majandust tuleb turgutada investeeringutega, mitte soodustada alkoholi tarbimist,” märgib Tõnis Mölder.

Määrusega keelatakse alkoholimüük baarides ja kohvikutes argipäeviti öösel kella kahest kuueni ja nädalavahetusel kolmest seitsmeni. Ööklubid ja kasiinod ei tohi alkoholi müüa kella kolmest kuueni ning nädalavahetusel kella neljast seitsmeni. Piirangud ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.

Tagasiside