Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis täna vastu seaduse, millega täiendatakse Eesti lipus eadust. Seadusemuudatuse kohaselt lisatakse lipuseadusesse Eesti Vabariigi hümni signatuuri pealkiri ja autorid.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Tiit Teriku sõnul on Eesti Vabariigi hümn riigile oluline sümbol, kuid eraldi hümni seaduse loomiseks põhjust ei ole. „Meie eesmärk ei ole tekitada juurde eraldiseisvaid seadusi, vaid koondada reguleerimist vajavad küsimused sobivuse korral ühte seadusesse. Eesti Vabariigi hümni puhul tundus mõistlik lisada see Eesti lipu seadusesse, sest need kannavad edasi sarnaseid väärtusi,“ sõnas Tiit Terik.

Seadusemuudatusena sõnastatakse Eesti lipu seadus ümber järgnevalt: „Eesti lipu heiskamisel Pika Hermanni torni kasutatakse muusikalise signatuurina Eesti Vabariigi hümni, Friedrich Paciuse „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ (sõnad Johann Voldemar Jannsen) algusfraase ning langetamisel Gustav Ernesaksa „Mu isamaa on minu arm“ (sõnad Lydia Koidula) fragmendi baasil loodud signatuuri.“

Teriku sõnul on hümn eestimaalastele hingelähedane ning side sellega on kõigile kaasa antud juba maast madalast „Eesti rahvas peab hümnist väga lugu ning see on iga inimese sisemise kultuuri ja viisakuse küsimus, kuidas hümni ajal peaks käituma ning seda ei ole riigil mõistlik seadusega ette kirjutada. Leian, et lipu seadus peaks tooma kõigi hingele rahu, kes soovivad, et Eesti Vabariigi hümni enam tähtsustataks,“ ütles Tiit Terik.

Tagasiside