Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas tänasel täiskogu istungil kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muudatuse, millega laiendataks noorte õigusi kohalike omavalitsuste tasandil ning seeläbi kaasatakse noori rohkem kohaliku kogukonna otsustusprotsessidesse.

„Viimased nädalad on olnud palju juttu sellest, kas Eestis tuleks langetada valimisiga tänase 18 pealt 16 eluaastale. Taolise sammu jaoks oleks aga vaja muuta põhiseadust ning selleks on vaja selgelt sügavamat analüüsi ja arutelu kui seni toimunu. Põhiseadust ei muudeta uisapäisa,“ sõnas Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Tarmo Tamm.

Tamm jätkas: „Noorte kaasamine on iseenesest õige tegevus, kuid seda saab teha ka teisiti kui vaid valimisiga langetades. Meie ettepanek on kaasata noori senisest enam kohalike omavalitsuste komisjonide ning volikogude töösse. Selline samm viib noored otse otsustusprotsessi juurde ja annab rohkem võimalusi kui vaid õigus kedagi kaks aastat varem valida. Nende häält võetaks siis ka päriselt kuulda!“

„Seni ei ole põhiseadust muudetud märksa tähtsamate küsimuste puhul, näiteks presidendi otsevalimine. Kas tõesti on taoline valimisea langetamine meie esmane prioriteet,“ lõpetas Tarmo Tamm.

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside