Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna seadusemuudatuse, mille eesmärgiks on anda kohalikele omavalitsustele kindlus, et järgmiste aastate riigieelarvetes eraldatakse kohalike teede rahastamiseks vähemalt kümme protsenti kütuseaktsiisist laekuvatest vahenditest. Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Tarmo Tamme sõnul oleks sätestatav 10 protsenti miinimum, sest kohalike teede olukorra parandamiseks oleks vaja oluliselt suuremat toetust.

„Kohalike teede seis on kehv ja positiivset arengut ei ole hetkel ka kuskilt näha. Omavalitsused vajavad korrashoiuks rohkem raha ning kütuseaktsiisist laekuvatest vahenditest vähemalt  kümne protsendi suuruse eraldise kinnitamine pakuks mingisuguse kindlustunde. Kui 2009. aastal kaotati seadusest 10 protsendi nõue, siis langes ka kohalike teede rahastamine momentaalselt. Aastatel 2010–2013 eraldati kütuseaktsiisist kohalikele teedele keskmiselt vaid 6,5 protsenti,“ sõnas Riigikogu liige Tarmo Tamm.

„Täna on paljud kohalikud teed sõidukõlbmatud just majanduskriisi ajal toimunud alarahastamise tõttu . Jätkates senise ebakindla rahastamisega muutuvad teed varsti suisa läbimatuks. Halvenevad olud vähendavad aga veelgi maapiirkondade konkurentsivõimet,“ lõpetas Tarmo Tamm.

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Keskfraktsiooni pressinõunik

Tagasiside