Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna valitsusel puudub ligi kaks aastat kestnud majanduslanguse tõusule pööramiseks pikk ja lühike plaan, nende ainus eesmärk on minna jõuludele vastu uute maksude ja kärbetega, lausus Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Tanel Kiik.

“Loomulikult Keskerakond umbusaldab praegust valitsust, me umbusaldame peaminister Kaja Kallast, umbusaldame neid maksutõuse ja kõiki samme, mis halvendavad inimeste toimetulekut,” kinnitas Tanel Kiik. “Olukorras, kus majandus langeb ja sündide arv väheneb, peaksime otsima kohti, kuidas inimeste ning ettevõtjate elu lihtsamaks teha. Eesti riik liigub aga vastupidises suunas. See on lihtsalt uskumatu!”

Kuna peaminister ei ole võtnud arvesse Eesti inimeste arvamust – kaks kolmandikku soovivad küsitluste põhjal tema tagasiastumist -, algatas Keskerakond veebilehel rahvaalgatus.ee kollektiivse pöördumise Riigikogule “Kaja Kallas peab tagasi astuma!” ning kogutud rohkem kui 21 000 allkirja näitab Tanel Kiige sõnul selgelt ühiskonna meelsust. “Rahvale on vastumeelne poliitika, mis muudab inimesed ja ettevõtjad vaesemaks, pikendab majanduslangust ja süvendab rahvastikukriisi. Ühesõnaga – ei paku ühtegi lahendust, vaid muudab olukorra hullemaks,” selgitas saadik.

Tanel Kiik märkis, et tasapisi hakkab 2024. aastast kehtima hakkav käibemaksutõus inimestele reaalselt kohale jõudma. “Peaaegu iga päev laekub meilipostkasti või paberkandjal teade mõne igapäevateenuse või liisingmakse kallinemisest. Kui lisame siia majanduslanguse, elukalliduse tõusu ja suureneva tööpuuduse, siis on selge, et kõige raskemad ajad on alles ees,” lisas Keskerakonna juhatuse liige.

Tagasiside