Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas perehüvitiste seaduseelnõule 19 muudatusettepanekut, mille eesmärk on väärtustada kõiki lapsi ja tagada peredele kindlustunne mitme samaaegse kriisi ajal.

Fraktsiooni esimehe ja sotsiaalkomisjoni liikme Tanel Kiige sõnul on valitsuse plaan minna sajandi madalaima sündimuse taustal peretoetusi kärpima täiesti vastuvõetamatu. “Riik ei tohi käituda laste ja perede suhtes sõnamurdlikult, tõstes enne valimisi toetuseid ja neid kohe pärast valimisi kärpides. Praegu on löögi all lasterikkad pered, homme võivad kärpimise ohvriks sattuda pensionärid, puuetega inimesed või mõni muu haavatav sihtrühm.”

“Keerulistel aegadel vajame usaldusväärset ja läbimõeldud rahvastikupoliitikat, mistõttu tuleks valitsusel loobuda lühinägelikust peretoetuste kärpimise plaanist,” rõhutas Keskerakonna aseesimees. “Põhiseaduse järgi on lasterikkad pered ja puuetega inimesed riigi ning kohalike omavalitsuste erilise hoole all. Peretoetuste ootamatu vähendamine oleks selle põhimõttega totaalses vastuolus. Tegelikult tuleks kiire hinnatõusu tingimustes indekseerida kõik igakuised peretoetused, et tagada edaspidi ka lapsetoetuste stabiilne kasv.”

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Andre Hanimägi tõi välja, et perehüvitiste kärpimist põhjendatakse nii raha kokkuhoiuga kui ka toetuste muutmisega õiglasemaks, kuid viimast eelnõu juurde ei loo. “Õiglane ja õige on, kui lapsetoetus oleks võrdne ehk iga lapse puhul vähemalt 100 eurot. See on algusest peale olnud ühiskonna ootus seadusandjale ning täna aruteludesse kaasatud sidusrühmad on selle muudatuse mõistlikkust korduvalt välja toonud,” rõhutas Hanimägi.

Seetõttu tegi Keskerakonna fraktsioon ettepaneku tõsta lapsetoetus 100-150 euroni sõltuvalt riigieelarve võimalustest. “Loodame, et koalitsioon mõistab lapsetoetuste ühtlustamise vajalikkust ja saab aru, et iga laps on võrdselt oluline,” sõnas ta.

Tagasiside