Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon ei toeta Kaja Kallasele volituste andmist uue valitsuse moodustamiseks, sest Reformierakond, Eesti 200 ja SDE on Eesti inimeste usaldust kuritarvitanud, ütleb fraktsiooni esimees Tanel Kiik.

“Valimistel lubasid erakonnad, et Eesti inimeste elu läheb paremaks, tegelikkuses tõstetakse käibemaksu ja tulumaksu, kehtestatakse automaks, kaotatakse tasuta ühistransport ning mitmed maksusoodustused,” märgib Tanel Kiik. “Tulumaksumuudatused soosivad eelkõige jõukamaid inimesi, aga madalapalgaliste ostujõud langeb maksukobara tagajärjel märgatavalt. Keskerakond toetab õiglast maksupoliitikat, mis vähendab ühiskondlikku ebavõrdsust ning parandab keskklassi ja madalapalgaliste toimetulekut. Loodava valitsuse suund on paraku vastupidine.”

Tanel Kiige sõnul loob Reformierakonna valitsus ohtliku pretsedendi, kui hakkab ellu viima tegevusi, millele ei küsitud valimistel rahvalt mandaati ning jätab tegemata asjad, mida tegelikult lubati. “Skisofreeniliselt mõjub ka reformierakondlaste väide, justkui oleks riigieelarve puudujäägis süüdi varasemad valitsused. Reformierakond on juhtinud nii valitsust kui rahandusministeeriumi üle kahe aasta ning pannud kokku mitu järjestikulist riigieelarvet ja riigi eelarvestrateegiat. Seega on neil nii täielik ülevaade kui vastutus praeguse rahalise seisu eest.”

Tanel Kiik toob esile, et lisaks maksutõusudele on Reformierakond tühistanud mitmeid olulisi investeeringuid, nagu Tallinna Haigla ehitus ja Rohuküla raudtee rajamine ning kärpinud miinimumini neljarajaliste maanteede ehituse. “Koalitsioon ei paku midagi positiivset ka tervishoiuvaldkonnale: ravijärjekorrad pikenevad, perearstikriis süveneb ja ravimite kättesaadavust ei parandata. Solidaarse tervisesüsteemi jätkusuutliku rahastamise asemel loodetakse eratervishoiule, mis soosib jõukamaid elanikke,” loetleb endine sotsiaalminister ning tervise- ja tööminister. “Kurb oli kuulda ka Kaja Kallase tänast kinnitust parlamendi ees, et järgneva nelja aasta jooksul ei ole ühtegi erakorralist pensionitõusu ette näha.”

Tagasiside