Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Märt Sultsi sõnul vajab Eesti haridusmaastik ümberkorraldusi, et muutuda pikaajaliselt jätkusuutlikumaks.

Antud eesmärgist oli kantud ka täna parlamendis arutluse all olnud riikliku asendusõpetajate süsteemi loomise ettepanek. Seadusmuudatuse algataja Märt Sultsi sõnul on kurb, et valitsuskoalitsioon täna selle idee maha hääletas.

„Probleemi ignoreerimine ei tähenda, et see kuhugi ära kaob. Pikaaegse koolijuhina tean, et koolides on täna kaks väga tõsist murekohta. Esiteks on õhus küsimus, kuidas võimaldada õpetajale täiskohaga töötamine ning teiseks, kuidas asendada haigestunud õpetajaid samaväärsel tasemel. Selleks, et saada kokku täiskoormus, on paljud õpetajad sunnitud töötama mitmes koolis. Probleemide lahendamiseks pakkusime välja omamoodi puhverkoja, kus koolides alakoormusega töötavad õpetajad asuksid haigestunud ja puuduvaid õpetajaid vastavalt kvalifikatsioonile asendama. Kahjuks ei olnud valitsuskoalitsioon täna valmis meie mõtet toetama,“ rääkis parlamendi kultuurikomisjoni liige Märt Sults.

Sultsi sõnul tuleks haridusküsimused muuta erakondadest ning üldpoliitikast kõrgemal seisvaks teemaks. Hariduspoliitika vajab pikaaegset visiooni, mitte seda, et iga minister tuleks uut korda kehtestama. „Loodan, et värskel haridus- ja teadusministril jätkub kannatust ning kainet meelt, et meie haridusmaastikku korras hoida. Olen veendunud, et heast haridusest saab alguse edukam Eesti. Just seetõttu tuleb selles valdkonnas lähtuda suuremast pildist, mitte erakonnapoliitikast,“ lõpetas Märt Sults.

Lisainformatsioon:
Märt Sults
Tel: +372 51 162 63

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside