Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahandusministeeriumi esimees Mihhail Stalnuhhin ütles reformierakondlasele Maris Laurile, et uue valitsuse soovunelm on igal juhul ilusam kui eelmise aasta novembrini kestnud Reformierakonna dirigeeritud õudusunenägu.

Stalnuhhin selgitas, et Maris Lauri lähtub oma hinnanguid andes enda arusaamadest, kuidas peaks makse koguma ning arusaadavalt ei suudagi Lauri enda väljakujunenud mõtteraamistikust kaugemale vaadata. „Las kõik need ütlused jäävad tema südamele. Kui Maris Lauri ütleb, et me räägime soovunelmatest, siis äsja ärkasime Reformierakonna õudusunenäost. Seega oleme juba võitnud,“ arvas Stalnuhhin ning lisas julgete hinnangutega tasub olla tagasihoidlikum.

Rahanduskomisjoni esimees sõnas, et valitsus on läinud tõepoolest tarbimismaksude kehtestamise teed, mis tähendab, et on igaühe valik ja võimalus, kuhu oma rahakottist lisasente paigutada. „Maksustame pahesid, nagu alkohol ja suhkur ja Maris Lauri imestab, miks me sellega katsetame. Oma kriitikas leidis Indrek Neiveltki tänases intervjuus paar positiivset lauset just tarbimismaksude osas,“ sõnas Stalnuhhin. Ta ütles, et tarbimismaksude tõusust rääkides kiputakse ära unustama tulumaksuvaba miinimumi tõus, mis jätab väga suurele osale mitukümmend eurot kuus enam kätte. „Jääb valik, kuhu see raha suunata. Meie seda inimestele ette ei dikteeri,“ ütles Stalnuhhin.

Ta lisas, et ka jutt 400-miljonilisest eelarveaugust on samuti arusaamatu, sest ei komisjonis ega rahandusministeeriumis ei ole tema teada sellist numbrit välja toodud. „See võib muidugi põhineda Maris Lauri hinnangutel ja arvutustel, kuid kipub juhtuma, et iga arvutus on selle autori nägu,“ tõdes Stalnuhhin.

Tagasiside