Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas eilsel istungil ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega tehakse ettepanek lükata edasi 1. oktoobril jõustunud ühistranspordiseaduse punkt, mis sätestab taksojuhtidele nõude osata eesti keelt vähemalt B1-tasemel. Eelnõu algataja Mihhail Stalnuhhini sõnul on antud ettepanek kantud reaalsest vajadusest Narva linnas.

„Selle aasta oktoobris jõustus ühistranspordiseadus, mille üks paragrahv kehtestab taksojuhtidele nõude osata eesti keelt vähemalt B1-tasemel. Narva taksofirmades töötab hetkel umbes 500 inimest, kellest vaid kaks protsenti vastab sellele tingimusele. Taksojuhid on arutanud tekkinud probleemi ning otsustanud riigikeele õpinguid kollektiivselt alustada. See aga nõuab aega. Sellest tulenevalt teeme ettepaneku rakendada eesti keele oskuse nõuet järk-järgult. A1-tase 1. oktoobril 2016, A2-tase 1. oktoobriks 2017 ning täna nõutav B1-tase 1. oktoobriks 2019. See annaks taksojuhtidele reaalset aega soovitud tasemele jõudmiseks,“ sõnas Ida-Virumaalt parlamenti valitud Mihhail Stalnuhhin.

Stalnuhhini sõnul ei vaidle keegi keelenõuetele vastu, kuid inimestele tuleb anda võimalus keelt õppida. Taoline muudatus aitab ainuüksi Narvas säilitada sadu töökohti ning näitab, et riik on võimeline inimestele vastu tulema.

„Keegi meist ei soovi, et meil oleks korraga juures sadu töötuid, mis tähendab ju suuremat koormust ka sotsiaaltoetuste süsteemile. Leian, et kui taksojuhid on väljendanud arvamust, et nad on valmis keelt õppima, tuleb neile selleks ka aega anda. Loodan, et meie tänane ettepanek leiab toetust,“ lõpetas Mihhail Stalnuhhin.

Lisainfo:
Mihhail Stalnuhhin
[email protected]

Tagasiside