Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Mihhail Stalnuhhin rõhutas täna riigikontrolöri aruande analüüsil, et Eesti riik on justkui haige patsient, kelle haiguse diagnoosis riigikontroll ning koalitsioonist sõltub, kas ravi aitab või mitte.

“Mul on hea meel, et riigikontroll on valinud tee rääkida probleemidest ausalt ja keerutamata,” rääkis Stalnuhhin, “riik on haige ja sümptomid räägivad iseenda eest – õigusaktide mõju reaalsele elule hinnatakse vähe ning pealiskaudselt. Nii näiteks garanteeriti hiljuti siinsamas saalis 2 miljardi euro saatus ilma ühegi analüüsita.”

Stalnuhhini sõnul on patsiendil kaks võimalust – kas alustada ravi ja saada terveks või minna oma haigusega hauda. “Koalitsioon peab kas riigikontrolli raportit arvesse võtma või tegema näo, et midagi pole juhtunud. Minu meelest oleks targem alustada ravi ehk probleemidega tegeleda.”

“Tarkus ei seisne vanade probleemide konstateerimises, vaid uute probleemide ette nägemises. Koalitsiooni ja opositsiooni koostöö kvaliteet peab tõusma. Riigikontrolöri tõstatatud probleemide lahendamine sõltub valitsusparteide tahtest,” tõdes Stalnuhhin.

 

Tagasiside