Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna arupärimise sotsiaalministrile kiirabireformi ja kiirabiteenuse tuleviku osas.

„Vaatamata „Hea tahte kokkuleppes“ toodud tähtajale alustati kiirabireformiga varem, mis tõi kaasa laialdase rahulolematuse avaldamise nii maavanemate, omavalitsusjuhtide kui ka reformi piirkonnas elavate inimeste hulgas,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal.

Toobali sõnul on inimeste peamiseks rahulolematuse põhjuseks just Terviseameti poolne vähene kaasamine ja info edastamine nii omavalitsusjuhtidele kui ka kohalikele elanikele. „Rahulolematus tipnes 3066 järvamaalase allkirjaga, kes nõuavad kiirabireformi peatamist, sest see lõhub nende hinnangul maakonna territoriaalset, regionaalset ja tervishoiuteenuste osutamise terviklikkust. Vähest kaasamist on Sotsiaalministeeriumile ette heitnud ka Siseministeerium.“

„Seoses esile kerkinud probleemidega soovimegi ministrilt teada, miks kiirabireformiga kiirustatakse ning miks huvigruppe pole kaasatud. Samuti küsime arvamust Järvamaal kogutud 3066 protestiallkirja kohta ning kiirabiteenuse tuleviku kohta üldiselt,“ ütles Priit Toobal arupärimist üle andes.

Kolme nädalaga andsid Järvamaa inimesed kiirabireformi peatamise toetuseks 3066 toetusallkirja. Allkirjade kogumise algatajaks oli Paide Linnavolikogu liige Kersti Sarapuu.
 

Tagasiside