Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid sotsiaalminister Hanno Pevkurile arupärimise, milles minister peab selgitama, millistel kaalutlustel otsustas töötukassa kulutada 900 000 krooni meenete ostmisele.

„Tööjõu-uuringu andmetel oli 2009. aasta III kvartalis töötute hinnanguline arv 102 000, mis on Eesti taasiseseisvusaja suurim,“ märkis Keskerakonna fraktsiooni liige Lauri Laasi. „Samal ajal kulutab töötukassa 2009. aasta lõpus ligi miljon krooni meenete ostmiseks.“

Laasi märkis arupärimist üle andes, et selle summa eest oleks saanud luua kümmekond sotsiaalset töökohta või koolitada 100 töötut. „Kumb on inimesele tähtsam, kas töö või kauni embleemiga kirjutusvahend? Mitmele töötule on plaanis pastakaid jagada?“ küsis Laasi.

Keskerakonna fraktsioon esitas sotsiaalministrile järgmised küsimused:

1.Millistel kaalutlustel pidasite õigemaks meenete ostmist kui eelarve ülejäägi kandmist järgmisesse aastasse?
2.Palun põhjendage, kuidas see 900 000 kroonine kulu toetab valitsuse tööhõiveprogrammi?
3. Summa eest oleks saanud luua kümmekond sotsiaalset töökohta või koolitada 100 töötut. Kumb on inimesele tähtsam, kas töö või kauni embleemiga kirjutusvahend? Mitmele töötule on plaanis pastakaid jagada?
4.Kui palju on plaanis rahalisi vahendeid veel kulutada ametirekvisiitidele?
5.Kas varem ei olnud töötukassa kontoris seinakellasid? Kuidas leevendab seinakellade ostmine tööpuudust? Mitmele inimesele andsid antud riigihangete käigus soetatud esemete valmistamine Eestis tööd?
6.Kuidas hindate ministrina sellist kulutamist? Kas selline kulutamine ei häiri õiglustunnet?

Tagasiside