Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna sotsiaalminister Hanno Pevkurile arupärimise töötukassa kahtlust äratavate riigihangete kohta.

„Eilsest Äripäevast tuleb taaskord kahjuks lugeda, et Töötukassa riigihangetega ei ole sugugi kõik korras, kuna Töötukassa on loomisest alates jaganud suure hulga IT-hangeteks mõeldud rahast välja ilma sisulise konkurentsita,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Lauri Laasi.. „Hiljuti alles selgus, et tänaseks „kurikuulsaks“ saanud meenetehanke puhul eirati olulisi reegleid ning hanketingimustes oli olulisi vigu.“

Riigihangete seaduse paragrahv 28 lubab korraldada väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlusi. Tegemist on erandiga, mille korraldamiseks on seaduses ettenähtud kindlad tingimused. Töötukassa puhul on väljakuulutamata läbirääkimistega hankemenetlustest saanud reeglipärasus, sest 2009. aastal korraldati 295 hangest tervelt 52 väljakuulutamiseta. 14 korraldatud IT-hankest võeti vaid kolmel juhul hinnapakkumine rohkem kui ühelt ettevõttelt.

Sellega seoses soovib Keskerakonna fraktsioon vastuseid järgnevatele küsimustele:

1. Millistel kaalutlustel on Töötukassa korraldanud suurel hulgal väljakuulutamiseta riigihankeid?

2. Äripäeva andmetel on kuus korda hangetel võitnud OÜ 3 Step IT. Kas vastab tõele, et Töötukassa IT-hangetel on hankeid võitnud pidevalt samad firmad?

3. Tegemist on lühikese aja jooksul juba teise korraga, kui Töötukassa rikub riigihanke korraldamise reegleid. Kas järgneb ka tõsisemaid sanktsioone peale Meelis Paaveli palga vähendamise kolmeks kuuks?

4. Kas Töötukassal ei ole praeguse kõrge töötusetaseme juures tõesti muud teha kui vigaseid riigihankeid korraldada? Töötus ei ole vist praegusel hetkel absoluutselt oluline teema?

Tagasiside