Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna sotsiaalminister Hanno Pevkurile kaks arupärimist, milles minister peab selgitama toimetulekutoetuse määra ajakohasust ja töötute üle peetavat statistikat.

„Viimase aastaga on toimetulekutoetust taotlevate inimeste arv rohkem kui kahekordistunud, kõige suurem osa neist on lastega üksikvanemad,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus. „2007. aastal sotsiaalministeerium arvutas toimetulekupiiriks 1543 krooni inimese kohta ilma eluasemekuludeta. Samas on toimetulekutoetus inimese kohta jätkuvalt 1000 krooni esimese pereliikme kohta ja igal järgneval pereliikmel 800 krooni. Toimetulekutoetuse määr on ammu jäänud ajale jalgu ja ei võimalda inimesel katta oma esmaseid vajadusi.“

Keskerakonna fraktsioon küsib sotsiaalministrilt toimetulekutoetuse kohta kuus küsimust, muuhulgas milline on täna ametlik toimetulekupiir inimese kohta ja millal plaanitakse seda uuesti arvutada? Miks selle arvutamine peatati? Millal on plaanis tõsta toimetulekutoetuse määra? Ja milliseks kujuneb iga järgneva pereliikme toetuse suurus?

Samuti peab sotsiaalminister selgitama töötute statistikat ja põhjendama tõsiasja, et sanktsioonide tõttu langeb Töötukassa registrist välja sama palju inimesi kui uusi töökohti leiab. Töötukassa andmeil oli 1. aprilli seisuga Eestis 95 086 registreeritud töötut.

Tagasiside