Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna sotsiaalminister Hanno Pevkurile arupärimise, milles minister peab selgitama kavatsust müüa Keila haigla erakätesse.

„Nii kogu Eestis kui ka Tallinna ja Harjumaa piirkonnas on puudus hooldus- ja taastusravi võimsusest,“ märkis endine sotsiaalminister Jaak Aab. „Nende teenuste järgi on üha suurem nõudlus, arvestades demograafilisi protsesse ja elanikkonna vananemist. Riik saab tervishoiuteenuseid arendada eelkõige riigile ja omavalitsustele kuuluvate haiglate baasil.“

Aabi sõnul on alates 2007. aastast Sihtasutus Põhja-Eesti Regionaalhaigla (SA PERH) nõukogus olnud arutusel haigla juhatuse ettepanek  Keila Haigla kui mittekasumlik maha müüa.

„Vaatamata müügiplaanidele taotles SA PERH vahendeid Euroopa Liidu toetusprogrammist investeeringuks Keila Haiglasse,“ märkis Aab. „3. detsembril 2009 otsustas Vabariigi Valitsus eraldada Euroopa Liidu meetmest „Õendus- ja hooldusteenuste infrastruktuuri arendamine” 60 miljonit krooni toetust Keila Haigla rekonstrueerimiseks. Projekti raames plaanitakse rajada haigla ruumidesse 200 hooldusravikohta ja 150 hooldekodukohta.“

Aab ütles, et viimasel ajal on SA PERH nõukogus olnud arutusel Keila Haigla müük koos 60 miljoni krooni eurotoetusega investeeringuks.

„Jääb mulje, et haigla soovitakse müüa just AS-ile Keila Taastusravikeskus, kelle nõukogus ka üks arenduskonsultant ja üks kinnisvaraarendaja, kes mõlemad kuuluvad Reformierakonda,“ märkis Aab.

Alates 1995. aastast tegutseb Keila Haiglas rentnikuna AS Keila Taastusravikeskus, kes vastavalt lepingule osutab teenust ka haigla omanikule SA-le PERH.

Käesoleva aasta jaanuaris pöördus nimetatud aktsiaselts Harjumaa omavalitsuste poole, et sõlmida nendega ühise tegutsemise kokkulepe Keila Haigla baasil hooldekoduteenuse osutamiseks.

Selles pöördumises on öeldud, et AS Keila Taastusravikeskuse ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla vahel on lõpusirgel läbirääkimised, mille kohaselt hakkab projekti arendama AS Keila Taastusravikeskus, saades ühtlasi haigla omanikuks.

Arvestades eeltoodut tuleb sotsiaalministril vastata järgmistele küsimustele:

1.         Kas sotsiaalminister kiidab heaks regionaalhaigla tegevuse Keila Haigla müügi küsimuses?

2.         Kes on pidanud läbirääkimisi Keila Haigla müügi osas AS-le Keila Taastusravikeskus, millele viitab see aktsiaselts oma pöördumises Harjumaa omavalitsuste poole?

3.         60 miljonit krooni eurotoetust on Vabariigi Valitsuse poolt eraldatud SA-le PERH. Kas Keila Haigla müük koos riigipoolse investeerimistoetusega on kooskõlas eurotoetuste kasutamist reguleerivate õigusaktidega?

4.         Kas haiglad peaksid oma tegevuses lähtuma ainult kasumlikkuse printsiibist?

5.         Millised on Sotsiaalministeeriumi otsused või plaanid Keila Haigla edaspidise tegevuse või müügi osas?

6.         Kuidas kavatseb Sotsiaalministeerium lahendada Tallinna ja Harjumaa hooldus- ja taastusravi voodikohtade nappuse?

Tagasiside