Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Olga Sõtnik ütles, et valitsuse juhtpartei Reformierakond soovib Tallinna Lasteaedade Hoolekogude Liidu ja Rahandusministeeriumi varjus rünnata Tallinna linna algatust, mille eesmärk on taastada lasteaedade rahastamine.

„Seni vaikimisi valitsuse põhjustatud lasteaedade kehva olukorda jälginud Tallinna Lasteaedade Hoolekogude Liidu avaldusest paistab selgelt Reformierakonna tavaline retoorika, kus rahandusminister Jürgen Ligile on abistava käe ulatanud tema erakonnakaaslasest nõunik Katja Ljubobratets, kes on Tallinna kesklinnas ühe lasteaia hoolekogus,“ märkis Sõtnik.

Sõtniku sõnul on asjatundmatu väide, et kohaliku omavalitsuse otsustada on, kuidas ta jaotab tulumaksust laekuvaid summasid. „Reformierakonna juhitud valitsus on vähendanud omavalitsustele eraldisi riigieelarvest, suurendades nende kohustusi,“ selgitas Sõtnik. „Valitsus on vähendanud lasteaedadele 2008. aastal eraldatud rahalisi vahendeid 150 miljoni krooni võrra. Valitsuse lubadus alustada programmiga „Igale lapsele lasteaiakoht” ongi jäänud vaid lubaduseks.“

Sõtnik ütles, et rahandusministeerium eksitab avalikkust, kui püüab jätta muljet, justkui poleks lasteaedade toetamine Tallinna linna prioriteet. „Vaatamata valitsuse kärbetele on Tallinnas kolme aastaga loodud juurde enam kui 3500 lasteaiakohta ning avatud-ehitatud uusi lasteaedu,“ märkis ta.

Sõtnik ütles, et lisaks miljardilisele kärpele 2009. aasta riigieelarves, vähendas valitsus omavalitsuste tulusid ka eelarveaasta keskel. „Seega pole õigustatud Reformierakonna juhitud ministeeriumi väide, et lasteaedade ülevalpidamine on vaid kohaliku omavalitsuse seadusejärgne ülesanne,“ tõdes Sõtnik. „Valitsus peab järgima oma tegevustes põhiseadust ning tagama omavalitsustele kohustuste andmisel ka piisava rahastamise. Tallinna Linnavalitsus soovib taastada riigipoolset rahastamist, kuna rahade kokkutõmbamisega ei ole kahandatud omavalitsuste kohustusi.“

Sõtnik rõhutas, et Tallinna linnavalitsuse poolt algatatud allkirjade kogumine on vabatahtlik ning sellega soovitakse kodanikke kaasata otsustusprotsessidesse ja küsida nende arvamust oluliste küsimuste lahendamisel.

Tagasiside