Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Siret Kotka hinnangul kannatavad kavandatavate maksutõusude ja neist johtuvate hinnatõusude all ennekõike madalapalgalised inimesed, kellest suur osa elab just maapiirkondades, kus vahemaad on pikad ja kütust kulub palju.

Siret Kotka sõnul mõjutavad nii kütuseaktsiisi tõus otseselt hindu nii toidupoodides kui ka transpordis, mis aga ongi maainimeste jaoks tõsisemad murekohad. „Hinnatõusud mõjutavad kõige rängemalt neid, kellel on juba täna raske hakkama saada. Selliseid inimesi on meie maapiirkondades kahetsusväärselt palju ja iga hinnatõusuga tuleb neid järjest enam juurde,“ lisas Kotka.

„Kui juba täna on inimestel raske hakkama saada, siis peale aktsiiside tõusu muutub olukord veelgi keerulisemaks. See toob kaasa rahva väljavoolu maalt linnadesse ja sealt edasi juba välismaale, ääremaastumine üha süveneb,“ rõhutas Siret Kotka.

Meediasse lekkinud valitsuskoalitsiooni arvutused järgnevate aastate maksutõusude osas lubavad igal järgneval aastal kümneprotsendist kütuseaktsiisi tõusu. Samuti tõstetakse ka teisi makse.

Jaan Männik

631 6691
[email protected]

Tagasiside