Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Siret Kotka leiab, et valitsuse väljasõiduistung Narva näeb küll meedias kena välja, kuid sisuliselt on ühest hoogtöö neljapäevast Ida-Virumaa probleemide lahendamisel vähe abi.

“Tänane valitsuse istung Narvas ning ministrite kohtumised Ida-Virumaal leiavad küll laialdast meediakajastust, kuid Ida-Virumaa probleemidega sisuliselt tegelemiseks sellest ei piisa,” ütles Kotka, “valitsuse ühekordsest visiidist pole mingit abi kui sellele ei järgne põhjalikku kava, kuidas see piirkond peaks arenema ning muutuma. Vajame kiireid ja otsustavaid muudatusi energiapoliitikas, muudatusi maksupoliitikas, maksuerandeid Ida-Virumaa jaoks.”

Kotka rõhutas, et Ida-Virumaale tuleb luua püsiv valitsuse kohalolek. “Keskerakonna poliitikud on juba korduvalt rõhutanud, et valitsus peab erakorraliselt tegutsema hakkama, luues näiteks Ida-Virumaa ministri ametikoht. Kujundlikult väljendades peaksime Stenbocki kolima Ida-Virumaale, et asjad liiguksid.”

“Loodan väga, et tänane visiit avab valitsusliikmete silmad ning Virumaale hakatakse tõesti rohkem tähelepanu pöörama. See on hetkel Eesti jaoks üks tähtsamaid sisepoliitilisi küsimusi,” rõhutas Siret Kotka.

Tagasiside